Champions League/ Hidhet shorti, ja përballjet e çerekfinales!

Në Nion të Zvicër është hedhur shorti për fazën çerekfinale të Champions League. Në këtë fazë janë kualifikuar ekipe nga Premier League, Manchester United, Manchester City, TottenHam dhe Liverpool. Britanikëve u bashkohen dhe ekipet Porto, Barcelona, Ajax dhe Juventus.

Ekipet mësuan se kë do kishin përballë, jo vetëm për këtë fazë por dhe për finalen e madhe të Madridit.

LEXO DHE :  Diplomati i BE: Jo e sigurt nëse do të biem dakord për negociatat

Përballjet në çerekfinale

Ajax-Juventus

Liverpool-Porto

Tottenham-Manchester City

Barcelona- Manchester United

Fituesi i çiftit Tottenham-Man.City do të përballet me fituesin e çiftit Ajax-Juventus

Fituesi i çiftit Barcelona-Man.United do të përballet me fituesin e çiftit Liverpool Porto./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.