Çfarë po ndodh në Kosovë? VV humb 3 deputetë, LDK-PDK nga 1

Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka marrë një vendim që mund të ndryshojë listën e fituesve të zgjedhjeve të 6 qershorit.

PZAP, ka marrë vendim që të pranojë kërkesën e Nismës Socialdemorkate, për rinumërimin e votave nga Serbia, ndërsa kjo gjë do të çojë në ndryshimin e numrit të deputetëve në Kosovë.

Kështu, nëse ky vendim do të mbetet në fuqi edhe nga Gjykata Supreme, Lëvizja Vetëvendosje do të humbas 3 deputetë, përkatësisht nga 32 do të shkojë në 29, LDK dhe PDK humbin nga 1 deputetë dhe AAK-PSD do të ketë një deputet më pak.

LEXO DHE :  Afera CEZ / Gjykata: Nuk ka vepër penale

Nga ana tjetër 6 deputetë më shumë do të ketë Nisma e Fatmir Limajt./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.