Çfarë moshe ka zemra juaj? Bëni këtë test edhe zbulojeni!

E dinit që edhe zemra juaj ka moshë?

Sigurisht që jo.

Mosha e zemrës suaj, nuk është e njëjtë me moshën tuaj aktuale. Stili i jetesës suaj tregon më shumë për shëndetin tuaj, dhe zemrën. Janë disa faktorë të ndryshëm që përcaktojnë moshën dhe shëndetin e zemrës suaj.

Rezultate imazhesh për heart age

Askush nuk  pëlqen të ketë një zemër më të moshuar se tjetri. Dhe gjithashtu, kur zemra juaj arrin në një moshë të caktuar edhe plaket, është atëherë kur pësoni një sulm kardiak.

Si mund ta llogarisni moshën e zemrës suaj?

Ju s’e dini, por dritare.net, po. Dhe ka vendosur t’ju a tregojë.

Imazh i ngjashëm

 

Faktorët që plakin zemrën tuaj, janë: stresi, mbipesha dhe një jetë pasive, pa stërvitje.

LEXO DHE :  10 vendet sekrete në botë që ne nuk mund t'iu afrohemi!

Dëshironi të dini një fakt tronditës?

Një në 5 njerëz rrezikohen të vdesin para kohe për shkak të këtyre faktorëve.

Pse të rrezikoni kot?

Ndoshta ka ardhur koha që të ndryshoni, dhe të hiqni dorë nga rutina e pashëndetshme, këshillon dritare.net.

Imazh i ngjashëm

Një Fondacion britanik i zemrës, ka bërë një test, i cili tregon moshën dhe shëndetin e zemrës suaj.

Pasi të bëni testin, ju do të kuptoni se, çfarë moshe ka në të vërtetë zemra juaj.

Rezultate imazhesh për heart age

Nëse jeni mbi moshën 30 vjeç, klikoni këtu

Nëse jeni nën 30 vjeç, klikoni këtu./Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.