Çfarë duhet të hani, kur jeni me grip!

“Të vdesësh urie, nuk është asnjëherë zgjedhja e duhur.” Kjo shprehje vlen për ata që janë, ose e kanë kaluar gripin. Kur jeni me grip, ka disa ushqime që duhet t’i hani, për të qenë më të shëndetshëm. Dritare.net ju këshillon të konsumoni, një dietë të ekuilibruar, me vitamina dhe proteina. Këto ushqime do të rrisin sistemin imunitar. Dritare.net ka sjellë për ju, ushqimet që duhet të hani, kur jeni me grip. Janë të pasura me lëndë ushqyese, që ndihmojnë në luftimin e infeksioneve dhe parandalimin e sëmundjeve./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Foto/ Elbasan, katër makina përfshihen në aksident, tre të plagosur

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.