Çfarë duhet të dini patjetër për sfungjerin që bëni dush?

Të gjithë, kur lahemi përdorim sfungjer, për të hequr papastërtitë e trupit.
Mesa duket, kjo metodë, ka edhe anët negative të saj..
Dermatologët, sqarojnë se duhet të shikoni nëse është tharë plotësisht, sepse krijon edhe myk.
Këshillohet, ta ndryshoni çdo 3 javë, për të shmangur papastëritë e përdorimit. Sfungjeri mbledh qelizat e vdekura të trupit, dhe kjo është e përkryer për rritjen e baktereve.
Hapësira e tualetit  është gjithmonë e lagësht dhe nuk ka shumë qarkullim të ajrit. Si pasojë, bakteret mbeten në sfungjer.
LEXO DHE :  Ja si të kombinoni fustanet edhe në ditë të ftohta!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.