Cakaj punonte pa certifikatë sigurie, Meta: Komision hetimor për DSIK

Të enjten presidenti, Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Këtë të premte, Meta ka kërkuar ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për DSIK. Kjo kërkesë e presidentit vjen, pasi sipas tij, Cakaj punonte pa certifikate sigurisë edhe kur ishte zëvendësministër i jashtëm./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  11 vjeçari ndodhet në Siri, letra prekëse e babait: Më ndihmoni, ai është i plagosur!


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.