Cakaj punonte pa certifikatë sigurie, Meta: Komision hetimor për DSIK

Të enjten presidenti, Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Këtë të premte, Meta ka kërkuar ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për DSIK. Kjo kërkesë e presidentit vjen, pasi sipas tij, Cakaj punonte pa certifikate sigurisë edhe kur ishte zëvendësministër i jashtëm./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Koloneli Izraelit në Durrës: Tullat janë vendosur keq, ja si të rregulloni shtëpitë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.