Bushati: Kur Berisha futi opozitën false në Kuvend, u përzu me armë

I ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” analisti Andi Bushati ka folur për vendimin e opozitës për të djegur mandatet.

Bushati tha se situata e tanishme është e ngjashme me atë të vitit 1996 kur Partia Socialiste në atë kohë në opozitë vendosi të braktisë zgjedhjet.

Bushati tha se Rama mund të tentojë të fusë në parlament një opozitë false, por një gjë e tillë kishte rezultuar fatale për Berishën në 1996.

LEXO DHE :  Video/ PD i vuri zjarrin KZAZ-së në Shkodër, Sali Berisha iu del në krah, ja çfarë thotë!

“Mund të ndodhë që edhe në Shqipëri që të marrin opozita false, e bëri edhe Berisha në ‘96, por pas një viti shqiptarët e përzunë me armë nga Presidenca. Një demokraci false me opozita falso unë nuk besoj se do të funksionojë”,- tha Bushati./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.