Bufon: Kam lexuar për Shqipërinë, ja shprehja që më pëlqen më shumë!

Portieri i Italisë Bufon ka arritur së bashku me kombëtaren italiane në Shqipëri, për të zhvilluar ditën e nesërme ndeshjen e vlefshme për botërorin “Rusi 2018”.
Buffon u pyet nga gazetari shqiptar se çfarë i pëlqen më tepër nga vendi ynë.
“Çfarë më pëlqen nga Shqipëria?! Kam lexuar libra për këtë vend dhe ajo çka më ka bërë më shumë përshtypje ishte shprehja: “Feja e shqiptarit është Shqipëria”, kjo tregon shumë për vendin tuaj dhe lidhjen që keni me të”, tha Buffon./I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Kim Kardashian mbron Meghan dhe Harryn: Askush nuk mund të jetë perfekt!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.