Brnabiç zbrazet tek amerikanët: Thaçi e Haradinaj garojnë kush është më shumë nacionalist

Ana Brnabiç dhe Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit, Mattheë Palmer, biseduan në Sarajevë rreth marrëdhënieve Kosovë-Serbi, taksën ndaj produkteve serbe si dhe për vazhdimin e dialogut ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës.

Brnabiç ka vënë në dukje qëndrimin e Serbisë se Prishtina duhet të heqë taksën dhe për të vazhduar dialogun.

“Thaçi ka hequr dorë nga pjesëmarrja në konferencën në Sarajevë, duke argumentuar se ky vend ende nuk e ka njohur Kosovën. Unë nuk mund ta kuptojë këtë vendim. Duket se Ramush Haradinaj dhe Hashim Thaçi po garojnë se cili të jetë më nacionalist. Nga këndvështrimi im, vendimi është i gabuar”, ka thënë Brnabiç./E.K.-Dritarja.net

LEXO DHE :  Urbani përplas rëndë këmbësorin në Tiranë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.