Britani/ Shtatë deputetë japin dorëheqjen nga Partia Laburiste

Shtatë deputetë kanë dhënë dorëheqjen nga Partia Laburise, për të protestuar ndaj qasjes së liderit Jeremy Corbyn ndaj Brexit dhe kundër antisemitizmit.

Ata janë: Chuka Umunna, Luciana Berger, Chris Leslie, Angela Smith, Mike Gapes, Gavin Shuker dhe Ann Coffey.

Corbyn tha se ishte i zhgënjyer që  deputetët ishin ndier të paaftë për të vazhduar punën e premtuar në 2017

LEXO DHE :  Gazeta New York Times pasqyron vendimin e KQZ për zhvillimin e zgjedhjeve në Shqipëri

Kancelari Shadow John McDonnell tha se gjëja e ndershme që duhet të kishin bërë  do të ishte të dilnin dhe të kërkonin zgjedhje të parakohshme. Ai shtoi se Partia Laburiste ishte një familje dhe nuk duhej bërë një largim i tillë./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.