Brenda 24 orësh, Meta kthen tre ligje të mazhorancës

Ndërsa vijon puna e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, ky i fundit brenda 24 orëve ka kthyer në Kuvend 3 ligje të mazhorancës. Mbrëmë ktheu ligjin “Për rezervat materiale të shtetit”, ndërsa mëngjesin e sotëm ka kthyer dy ligje të tjera, atë “ “Për privatizimin dhe dhënien në përdorim shoqërive tregtare dhe institucioneve shtetërore të ndërmarrjeve apo objekteve të veçanta, mjeteve kryesore dhe mjeteve të xhiros së këtyre ndërmarrjeve” dhe ligjin “Për vetëqeverisjen vendore”.

LEXO DHE :  Foto/ Në Tiranë mbërrijnë festat, ndizen dritat e pemës te Pazari i Ri

Kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr.38/2019 “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr. 139/2015 “Për vetëqeverisjen vendore””, me qëllim rishikimin e nenit 3 dhe 4, sipas arsyetimit bashkëlidhur”, njofton Presidenca.

Meta shkruan se ndryshimet në ligj nuk duhet të bëhen nga Këshilli i Ministrave, dhe se ndryshimet u propozuan nga relatori i projektligjit./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.