Breçani: Policia të bashkëpunojë më komunitetin

I ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën”, ish-drejtori i Policisë, Erzen Breçani ka thënë se, policia duhet të bashkëpunojë me komunitetin.

“Policia, që të ketë sukses duhet që të bashkëpunojë me komunitetin. Bashkëpunimi mes policisë dhe komunitetin duhet të jetë i madh. Kështu, forcat policore dhe njerëzit bëhen bashkë në goditjen e krimit. Gjithashtu, edhe me median, policia duhet të bashkëpunojë me qëllimin e mirë të goditjes së krimit.“,- tha Breçani./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Foto/ Bëjnë shekullin që kanë lindur, ja si kanë qenë dhe si janë sot këta të famshëm!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.