Na ndiqni edhe në

Bota

Mrekulli në kohë kovidi/ E sëmura me virus sjell në jetë binjakët, ndërsa ishte në koma

Mrekulli në kohë kovidi/ E sëmura me virus sjell në

Një paciente me Covid-19 sjell në jetë dy binjakë, ndërsa ishte në koma të induktuar.

Ajo mezi e pranoi se dy binjaket ishin fëmijët e saj, pasi iu duke e pamundur që t’i lindte fëmijët në atë gjendje.

Mrekulli në kohë kovidi/ E sëmura me virus sjell në

Perpetual Uke, konsulente e reumatologjisë në qytetin e Birmingham-it, filloi të ndihej keq në fund të marsit. Më pas u shtrua në terapi intensive, me ventilator dhe u fut në gjendje kome të induktuar për ta ndihmuar atë të rikuperohej. Foshnjat lindën me prerje cezariane, më 10 prill, ndërsa ishin në javën e 26-të.

Mrekulli në kohë kovidi/ E sëmura me virus sjell në

Sochika Palmer peshonte vetëm 770g, ndërsa vëllai i saj, Osinachi Pascal, 850g. Uke qëndroi në koma edhe 16 ditë të tjera, pas lindjes./K.C/dritare.net