Bota e sportit në zi, humb jetën ish-kampioni i botës

Një lajm i hidhur vjen nga Gjermania, ku bota e sportit është tronditur pas vdekjes së ish-kampionit të peshave super të mesme në boksin profesionist, Markus Mejer.

47-vjeçari ka shkuar  në spitalin e Berlini. Lajmin e kanë bërë publik familjarët e tij. Pas një “lufte” të vazhdueshme me një sëmundje të rëndë, Markus ka ndërruar jetë, janë shprehur të afërmit e ish-boksierit. Humbjen e tij e ka vuajtur shumë edhe ish-trajneri i tij, Uli Uegner.

LEXO DHE :  Meta kthen në Kuvend ligin për privatizimin e objekteve të veçanta

“Nuk mund ta përshkruajë me fjalë atë që e ndiej. Të gjithë e dinë se ai ishte atleti im i preferuar dhe mbi të gjitha një njeri i mirë”- ka shprehur keqardhjen e tij Uenger./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.