Boga dhe Razma prej tre ditësh pa energji

Moti i keq që ka përfshirë vendin tonë ka shkaktuar edhe shumë probleme, në rrugë dhe me furnizimin me energji elektrike.

Në dritare.net ka ardhur një denoncim nga banorët e zonës së Bogës, dhe Razmës në Malësinë e Madhe.

Në këto zona prej 3 ditësh tanimë janë pa energji elektrike.

Banorët janë shprehur për dritare.net se kanë konkatuar me autoritetet përkatëse por deri më tani, asnjë nuk ka vepruar.

LEXO DHE :  Publikohet video/ Ja roli i kryeministrit Rama në filmin e Ermal Mamaqit!

Janë rreth 8000 banorë që nuk kanë energji elektrike.

Banorët shprehen se një problem i madh është edhe për bizneset në këto zona turistike të cilët presin mijëra turistë gjatë këtyre ditëve, por kanë mbetur pa energji elektrike./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.