Besimtarët katolikë kremtojnë sot ringjalljen e Krishtit

Sot festohet Pashkët në të gjithë botën, nga besimtarët katolikë. Edhe në Shqipëri besimtarët katolikë u mblodhën në Katedralen e “Shën Palit”, në meshën e shenjtë, e cila ka zgjatur deri në orët e vona pas mesnatës.

LEXO DHE :  Horoskopi i datës 23 maj 2019

Pashkët janë festimi i ringjalljes së Krishtit tre ditë pas kryqëzimit tij. Kujtimi i ringjalljes së Krishtit është një mënyrë për të ripërtëritur shpresë e përditshme të fitores mbi mëkatin./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.