Berisha: Shumë e mundshme të ketë përplasje civile

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka komentuar në emisionin “Opinion” situatën politike në të cilën ndodhet vendi ynë.

Berisha është shprehur se egziston mundësia që të ketë përplasje të forta.

“Nuk përjashtohet mundësia për përplasje. Unë do them të vërtetën që është shumë e mundshme, sepse çfarë kemi deri tani një qëndrim armiqësor, refraktar total ndaj një problemi madhor që ka opozita. Ai u gëzua kur doli opozita, ai festoi. Ky rrezik madhor duhet të zhduket, duhet të largohet. Ky është i rrezikshëm”, -theksoi Berisha./ I.M- Dritare.net

LEXO DHE :  Temperaturat rriten, ja si do të jetë moti sot!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.