“Bëji rrugët të gjëra, se i prishëm të gjitha pasqyrat e makinave”, ja si i përgjigjet Rama komentuesit!

Kryeministri Edi Rama, ka postuar në faqen e tij në facebook pamjet nga projekti i ri, për rrugën në Dhërmi. Ja çfarë shkruan ai:

Ja si do ta gjeni sezonin e ardhshëm rrugën që përshkon Dhërmiun, kur pas restaurimit të shtëpive të vjetra, vendosjes së kalldrëmeve e të ndriçimit të brendshëm, do të kryhen edhe ndërhyrjet në kthesën panoramike dhe në “ballkonin” natyror, në shpatin jugor të fshatit magjepsës“, thotë kreu i qeverisë përkrah fotove të projektit.

Në këtë postim Rama ka replikuar me disa nga komentuesit, të cilët kanë ankesa.

LEXO DHE :  U hodhën nga shtëpia / Rama takon dy fëmijët nga Thumana që shpëtuan nga tërmeti, me Ronaldon dhe Bufon

Shum mir ben qe punon po te pakten beji rruget dy kalimshe se i thyem pasqyrat e makinave” thotë njëri prej tyre. Ndërsa kryeministri i përgjigjet kështu:

Patjetër do shembim fshatin qe te na rroje pasqyra jote. Po ti shko hidhu nje vrap andej nga Italia e nga Franca dhe shikoje si i vete puna pasqyres, kur te kalosh ne vendet me te bukura te bregdetit, mes fshatrave“, ia kthen Rama.

Shikoni komentet më poshtë.

/L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.