BBC: Tre ndyshime për Shqipërinë. Shqiponjat e Panuccit nuk fluturojnë

 

“BBC” ka komentuar foracionin me të cilin trajneri i Shqipërisë Kristian Panuçi do të startojë ndeshjen kundër Skocisë, sonte në 20:45.

 

“Gjashtë lojtarë të Serie A shfaqën në skuadrën e Shqipërisë – Thomas Strakosha, Elseid Hysaj, Freddie Veseli, Berat Gjimshiti, Ledian Memushaj dhe Emanuele Ndoj dhe dy lojtarë me bazë në Rusi – Enis Gavazaj dhe Bekim Balaj.”-shkruan BBC, për formacionin Kuqezi.

 

“Taulant Xhaka, vëllai i Granit Xhakës së Zvicrës dhe mesfushori i Arsenalit, gjithashtu starton për ekipin e Christian Panucci

LEXO DHE :  PD i përgjigjet Ramës: Ku është fletë-arresti për Vangjush Dakon?

Tre ndryshime pas ndeshjes kundër Izraelit, Sabien Lilaj dhe Ndoj zëvendësojnë Migjen Basha dhe Jahmir Hyka në mesfushë, me Balaj në vend të Sindrit Guri, i cili e  zëvendësoi kundër Izraelit në gjysmë ore.”vijon më tej artikulli.

BBC shkuan gjithashtu se në formacionin shqiptar mungojnë lojtarët kryesorë, ndërsa shqiponjat e Panuçit nuk fluturojnë.

 

Shqipëria: Strakosha, Hysaj, Veseli, Gjimshiti, Binaku, Lilaj, Xhaka, Memushaj, Ndoj, Gavazaj, Balaj./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.