Bastet e kazinotë/ Rama paralajmëron sërish mediet: Mos kemi llafe

Pas ultimatumit të djeshëm për mosreklamimin e basteve dhe kazinove në medie, kryeministri i vendit, Edi Rama vjen edhe sot me një tjetër paralajmërim. Përmes një postim i në Twitter, kryeministri kërkon nga mediet, që të heqin të gjitha këto reklama, pasi, sipas tij janë të paligjshme.

 

“Bastet e kazinote elektronike do të dalin jashtë ligjit në 31 dhjetor. Ama çdo reklamim i tyre në çdo lloj media, është i jashtëligjshëm. Portalet që kanë ende reklama të tilla t’i heqin vetë se ndërkohë po punohet për mbylljen e tyre! Mos kemi llafe për lirinë e shtypit pastaj”,- shkruan Rama/K.C/dritare.net

 

LEXO DHE :  Shpjegojani Lulzim Bashës ’97-ën, që ai lut!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.