Basha zbulon të vërtetën e dëmtimit të Teatrit: Horrat e Policisë Bashkiake dërgohen natën për të hapur vrima

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha në një bashkëbisedim me gazetarët është shprehur sot se partia e tij ka vendim të qartë në lidhje me mosshembjen e Teatrit Kombëtar.

Në lidhje me disa foto që qarkulluan dje, të cilat u postuan dhe nga kryeministri Rama në Instagram ku dukeshin vrima në muret e Teatrit Kombëtar, Basha u shpreh:

LEXO DHE :  Meta apel para protestës: Tubimi të jetë tërësisht paqësor

“Ato janë fotografitë që bëhen pasi dërgohen në darkë horrat e Policisë Bashkiake për të hapur vrima në muret e teatrit. Duhet të keni parasysh se gjatë Luftës së II Botërore u rrafshuan shumë ndërtesa historikë në kryeqytetet e botës dhe u rindërtuan ekzaktësisht siç ishin në bazë të fotografimeve të tyre”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.