Polici ngacmoi seksualisht 15-vjeçaren, Basha: Ai që duhet të mbronte fëmijët e shqiptarëve

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka reguar pas ngjarjes në Shkodër, ku shefi i policisë ngacmoi seksualisht një 15-vjeçare.

Gjatë takimit me qytetarët e Lushnjes Basha tha se polici ishte larguar nga detyra për shkak të ligjit dekriminalizimit, por ai u rikthye në detyrë nga Partia Socialiste.

LEXO DHE :  Çmendet politikani malazez: Do të ndërtoj mure me Shqipërinë dhe Kosovën

“E patë atë që ndodhi sot më policin e Malësisë së Madhe? Ai person është larguar nga dekriminalizimi dhe PS e ka rikthyer në detyrë. Ai që duhet të mbronte fëmijët e shqiptarëve, ka dal në video duke abuzuar me një minorene. Kjo është e turpshme”, tha Basha./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.