Basha për grabitjen: Shteti ka rënë, kjo ngjarje ka shkallmuar çdo standard të sigurisë!

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar sot për supergrabitjen e ndodhur në Aeroportin e Rinasit, në një kohë kur masat ishin forcuar për shkak të suleve terroriste në Stamboll.

Basha tha se grabitja e sotme e 3 milionë eurove tregon se shteti ka rënë dhe se efektivat e Policisë e shpenzojnë ditën në kafe ose duke ruajtur parcelat me kanabis të Habilajve.

STATUSI

Grabitja e armatosur sot në Rinas, në atë që duhej të ishte territori më i sigurtë në vend, dëshmon se rendi ka rënë, se shteti ka rënë. Persona me armatim të rëndë e me maska, shkojnë deri tek pista e avionëve, grabisin paratë, vetëm një ditë pasi u deklarua se në aeroportin e Rinasit janë përforcuar kontrollet në kuadër të masave kundër terrorizmit, pas sulmeve në Stamboll.

LEXO DHE :  Negociatat/ Linda Rama: Ju që jetoni në zemër të Europës nuk mund ta kuptoni makthin tonë

Ku janë cubat e Tahirit, apo me siguri duke ruajtur parcelat me kanabis të Habilajve për llogari të shefit, duke kundruar udhëtimin e skafeve me drogë që kanë pushtuar Jonin dhe Adriatikun, duke përgjuar në mënyrë të paligjshme e shantazhuar gjyqtarë e prokurorë, duke dhunuar e gjobitur qytetarë e biznesmenë apo duke arrestuar gra dhe pleq për kuponin e një kg qepë apo 2000 lekë drita të papaguara.

Kjo ngjarje e rëndë, qe ka shkallmuar çdo standard të sigurisë, është një akuzë direkte për Saimir Tahirin dhe Edi Ramën. Në pushtetin e tyre krimi s’ka kufinj, ka mbrojtje, ka liri.

#Shqiperia më mirë pa Edi Ramën

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.