Basha nga Durrësi: Deputetët e mi në Parlament, u blenë si bagëti

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka zhvilluar këtë të premte takim me studentë dhe pedagogë të Durrësit. Gjatë fjalës së tij, Basha ka hedhur akuza kundrejt kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako. Basha tha se, dosja e Dakos, i kushtoi postin Fatmir Xhafajt.

Basha ndërkohë ka thënë se, deputetët e rinj që pranuan mandatet, u blenë si të ishin bagëti.

“Shqiptarët e kanë marrë vendimin, zot në shtëpinë e tyre nuk do të jenë më as kriminelët, as hajdutët, grabitësit, e as perversët. Deputetet e Durresit nuk mund te rrinin ne krah te Rrahman Rrajës e Jurgis Cyrbes. Propaganda e Rames  se të gjitha janë njësoj ka vdekur, nuk jemi te gjithë njësoj. Ai kanabizioi vendin, e futi ekonominë ne kolaps. Ne kurrë nuk kemi qenë më të qartëse kur i dhamë fund fasadës e bashkë me të parlamentit të krimit dhe te hajduresise.Protesta e studentëve solli më herën pranverën dhe i parapraiu këtij zgjimi kombëtar dhe bashkimit të shqiptarëve që kanë marrë tashmë vendimin. Zot në shtëpinë e Shqiptarëve nuk do jenë më kriminelët, por do jenë vetë shqiptarët. Rama u kap bë flagrancë duke vjedhur vota, ndërsa Vangjush Dako e ka vendin në burg. Dako u pasurua në kurriz të qytetarëve. A ka turp më të madh të trajtohen deputetët si bagëti. Shitblerja e deputetëve të rinj në Parlament u duk sikur ata të ishin bagëti.”,- tha Basha./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Shtyrja e negociatave, Basha: Edhe pse i pritshëm është një lajm i hidhur

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.