Basha: Ndryshimin do ta bëjmë të mundur ne!

Kreu i Partisë Demokrati, ndodhet në Patos, ku ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë, tha se pjesëmarrja në votimet e 30 qershorit ka qenë e ulët. Sipas Bashës, pjesëmarrja reale, në bashkinë e Patosit, ka arritur një tjetër rekord me 13 përqind.

Basha tha se 30 qershori trgoi refuzimi popullor të Ramës, duke shtuar se PD ka planin për të bërë ndryshimin.

Protestat dhe vendimet për djegien e mandateve që vetëdijësuan shqiptarët se kjo luftë nuk bëhej për karriget dhe mandatet tona, nuk bëhej për privilegjet e pushtetit, por bëhej për qytetarët. Ndaj dhe protestat nuk u shuan, por u bënë gjithnjë e më të mëdha, gjithmonë e më të vendosura, gjithmonë e më të fuqishme, për të kulmuar me 30 qershorin. Kurrë më parë nuk kemi pasur një bashkim të tillë të qytetarëve. 85 përqind e shqiptarëve iu përgjigen thirrjes tonë dhe refuzuan farsën, refuzuan regjimin e Edi Ramës. U bënë pjesë e shumicës “Rama ik”.

 Brenda këtij refuzimi popullor, ka edhe një lajm tjetër shumë të madh. 30 qershori nuk është thjeshtë dhe vetëm refuzimi i Edi Ramës dhe regjimit të tij, nuk është thjesht një kryengritje masive popullore kundër mjerimit ekonomik që ai ka mbjellë, papunësisë, varfërisë. Është edhe një thirrje popullore për ndryshim. Dhe kjo thirrje i drejtohet të vetmit faktor politik që ka kapacitetet, burimet njerëzore, vizionin, planin për ta bërë këtë ndryshim të mundur, që është Partia Demokratike e Shqipërisë dhe Opozita e Bashkuar”, tha Basha./E.B-driare.net

LEXO DHE :  Rama në Bratislavë/Poston videon gjatë konsultimit me këshilltarët

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.