Basha: Ndalo dhunën ndaj studentëve, mos nxit konflikt civil

Kreu i opozitës Lulzim Bashan ë një deklaratë për mediat, i bën thirrje kryeministrit Edi Rama të ndalë dhunën ndaj studentëve apo çdo shtyrje tjetër në këtë drejtuim, pasi po shtyn vendin në një konflikt civil.

“I bëj thirrje Ramës, ndal menjëherë represionin e studentëve të ngujuar në protestën e tyre të ligjshme në ambientet universitare, jepi fund bllokimit të futjes së ushqimit dhe ujit në protestë, cdo shtyrje e mëtejshme në këtë drejtim do të shtyjë vendin drejt një konflikti civil me pasoja të paparashikueshme”, tha Basha./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Negociatat/ Kryemadhi: Ditë të trishta na presin!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.