Basha: Jemi në kushtet e grushtit të shtetit, përballje pa kthim me juntën kriminale

Në daljen për mediat pas mbledhjes së Kryesisë së PD, Lulzim Basha është shprehur se shqiptarëve ju janë vënë përballë kriminelë, vrasës dhe përdhunues.

“Këtë parlament e ka diktuar krimi. Jemi në kushtet e një grushti shtetit. Edi Rama ka përcaktuar një kur përplasje me popullin. Kjo duket qartë në listën e kriminelëve për bashkitë e vendit, të cilat kryesohen nga vrasës, përdhunues, shokës e Elvis Roshit. Në Dibër të dy janë përcaktuar nga Ymer Lala. I pari është pjesë e dosjes, i dyti ish-sekretar i PD në Dibër. Zgjedhje nuk do të ketë. Edhe formalisht vendi është me një regjistër të gjendjes civile të masakruar nga Rama dhe Lleshaj.

LEXO DHE :  Zgjedhjet në PS, Veliaj: Sot kemi lajme fantastike

Mbi 1 milionë shqiptarëve i kanë skaduar kartat e identitetit. Vendimi unanim i opozitës është përballje metë gjitha format. Nga ky moment ne jemi dhe do të jemi bashkë më qytetarët në një përballje pa kthim me ushtarët e juntës kriminale. Skenari tjetër është që Shqipëria të bjerë si shtet i së drejtës. Ne këtë skenar nuk e pranojmë, Betejën do ta vazhdojmë kundër kësaj junte kriminale e cila do të asgjësojë të ardhmen e shqiptarëve”, u shpreh Basha./e.k-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.