Basha flet për rrëzimin e Ramës: Arrihet vetëm me një mënyrë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë fjalës së tij të mbajtur në mbledhjen e këshillit Kombëtar të kësaj partie ka folur për rrëzimin e kryeministrit Edi Rama.

Basha tha se ekziston vetëm një mundësi për rrëzimin e Ramës, duke bërë njerëz për vete.

“Më pyesin se kur do e rrëzoni Ramën, si do ta rrëzoni Ramën, unë dhe jam i bindur se secili duam ta rrëzojmë tani dhe kjo arrihet vetëm në një mënyrë. Duke bërë njerëzit për vete, duke i ngjalluar besimin te ne, duke  sjellë rreth nesh sa më shumë shqiptarë të bashkohen rreth nesh aq më shpjet do ta shporrim Ramën. Nëse njerëzit besojnë te ne do të ketë shpresë, Rama do rrëzohet edhe formalisht pasi moralisht dhe politikisht ka rënë me kohë”- tha Basha./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  "Bëji rrugët të gjëra, se i prishëm të gjitha pasqyrat e makinave", ja si i përgjigjet Rama komentuesit!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.