Basha e Salianji sot në prokurori për Babalen e Xhisielën

Ditën e sotme kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, dhe deputeti i kësaj force, Ervin Salianji janë thirrur në prokurori për të dëshmuar për dy nga ngjarjet që kanë domunuar skenënë politike në vend.

Basha është thirrur në prokurorinë e Tiranës, pas procedimit të nisur për shpërdorim detyre të ish-oficerit Emiljano Nuhu në çështjen “ Xhisiela

Në lidhje me këto dosje, janë bërë disa padi deri më tani nga të dyja palët. Partia Demokratike paditi kryeministrin Edi Rama, pas deklaratës së tij se do ta ndiqte ish-oficerin Nuho këmba-këmbës, ndërsa kreu i grupit të PS Taulant Balla paditi Bashën dhe disa deputetë të PD për shpifje. Por ndërkohë në të njëjtën  ditë ar, deputeti Ervin Saljanji është thirrur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda si person nën hetim për çështjen Babalja.

LEXO DHE :  Fundi i Rudinës dhe opozita e “Hajdarve”

Saljanji do të pyetet nga përfaqësuesit e akuzës për audio-përgjimin e pretenduar  Xhafaj-Babalja.

Gjithashtu Salianji do të pyetet edhe për videon e Fredi Alizotit./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.