Basha akuzon kryeministrin: I ka dhënë Dunwelll Habberman 30 mln euro tendera për një muaj

Kreu i PD, Lulzim Bashan ë një postim në “Twitter” ka  reaguar në lidhje me skandalet në të cilat është përfshirë kompania Dunwelll Habberman.

Basha, akuzon Ramën se i ka dhënë  30 milionë euro tendera, brenda një muaji kësaj kompanie.

“30 milionë euro tendera brenda një muaji i ka dhënë Edi Rama kompanisë Dunëell Habberman, bashkëpronar i së cilës është vetë ai me ose pa letra, për t’i grabitur dhe pastruar në SHBA.

LEXO DHE :  Kostum apo fustan? Luana Vjollca guxon me veshjen këtë të shtunë

Imagjinoni sa qindra miliona euro ka vjedhur ky hajdut psiqik në 5 vjet si kryeministër dhe 11 vjet si kryetar bashkie. Por as paratë dhe asgjë nuk do ta shpëtojnë dot as Ramën dhe as klientët e tij nga drejtësia, për shkatërrimin që i kanë bërë Shqipërisë“, shkruan Basha./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.