Balla: Të nisin menjëherë procedurat për shkarkimin e Metës!

Kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla, gjatë konferencës për medie, të mbajtur nga Kuvendi, ka theksuar se, duhet të nisin menjëherë proceduarat për shkarkimin e presidentit të shtetit, Ilir Meta.

Balla thotë se, Meta po sillet si autoritet mbi Kushtetutën. Balla tha se, Meta veproi përtej  kompetencës së tij, kur zhdekretoi datën e zgjedhjeve/K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Ja me sa këmbehet monedha e huaj sot!

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.