Balla paditi Bashën/ Më 10 tetor përballen në Gjykatë

 

Caktohet seanca e parë gjygjësore në lidhje me padinë që që deputeti i PS-së Taulant Balla bëri ndaj Lulzim Basha, pas akuzave të këtij të fundit për 3.4 milionë eurot e sekuestruara në ‘Toyota Taris’ të bllokuara në Durrës.
Vendimi u mor sot nga Gjykata Penale e Tiranës, dhe seanca do të mbahet më 10 tetor.

Basha akuzoi Taulant Ballën për lidhje me këtë sasi të madhe lekësh.

LEXO DHE :  Revolucioni që po u ha kohën, bijëve të vet

Lulzim Basha pak para se të kapej sasia e lekëve akuzoi live nga Kuvendi Ballën, se ky i fundit ishte garantuesi i 3.4 mln eurove të sekuestruara në dy “Toyota Yaris” në portin e Durrësit, para këto sipas liderit të PD-së të destinuara për një nga klanet e drogës në Elbasan./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.