Balla: Ky është modeli, Berishën e morëm me forcë, radhën e kanë ministrat e tij

Kryetari i Komisionit Hetimor për CEZ, Taulant Balla e cilësoi të pavlefshme dëshminë disa orëshe të ish-kryeministrit Sali Berisha për këtë çështje, pasi sipas tij, ai nuk dha gjeneralitetet dhe nuk u betua ashtu siç e kërkon ligji.

Por në përfundim të deklaratës së tij, Balla paralajmëroi se Berisha nuk do të jetë i vetmi në qeverinë e tij që do të dëshmojë për këtë çështje. Sipas tij, do të thirren të dëshmojnë edhe ministrat e tij, shkruan Balkanweb.

LEXO DHE :  Foto nga dasma/ Martohet këngëtari Erik Lloshi

“Ky është fillimi i i një ere ndryshimi në drejtësinë shqiptare. Ky është modeli, se si të thirret Sali Berisha dhe çdo ministër i tij për korrupsionin e bërë në qeverinë e tyre Këtë u desh ta merrnim me forcë. Kështu do dëshmojnë të gjithë ministrat e tij për korrupsionin që kanë bërë”,- sqaroi Balla.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.