Arrestimi i Orest Sotës, drejtori i policisë Elbasanit në prokurori

Drejtori i Komanduar i Policisë në Elbasan Altin Qato ndodhet prej 30 minuta në një takim tek Prokuroria e Krimeve të Rënda. Ky takim me prokurorët po zhvillohet në kuadër të ngjarjeve të fundit që kanë ndodhur në qytetin e Elbasanit.

Altin Qato është takuar me prokurorët për të diskutuar në lidhje me hetimet për arrestimin e Orest Sotës dhe për të kordinuar veprimet e policisë me prokurorinë.

LEXO DHE :  Foto të rralla të legjendarëve të famshëm, që nuk janë parë ndonjëherë!

Orest Sota në deklarimet e tij në polici tha se paratë ishin për të bërë një pagesë në lidhje me një klient të biznesit të tij, ndërsa patentat i kishte harruar shoferi i Saimir Tahirit, me të cilin njihej prej kohësh. Aktualisht Orest Sota është në burg derisa të kryhen hetimet deri në fund./D.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.