Arena nga Dritan Hila -Dosja greke, nga Kacifa tek marrëveshja e detit

Në emisionin Arena nga Dritan Hila është folur p[ër dosjen voluminoze me probleme shqiptaro-greke.

Vrasja e Kostadinos Kacifas, duket se ka turbëlluar sërisht ujrat mes dy vendeve, në një kohë kur marrëveshja e detit  dhe shumë çështje të tjera nuk dihet se si do ta kenë fatin.

Profesori, Ksenofon krisofi, i cili është anëtarë i grupit negociues në palën shqiptarë për marrëveshjen e detit me Greqinë ka deklaruar se vrasja e Kacifas është përdorur nga qarqe ekstremiste.

LEXO DHE :  Foto/ Deputeti shqiptar, kapet duke puthur Ministren

 

Profesor Krisofi ka folur edhe për ligjin e Luftës qe ka Greqia me Shqiperinë duke thënë se kjo është jonormale, dhe duke treguar arsyet se  përse është akoma në fuqi.

Në lidhje me marrëveshjet me Greqinë gazetari i njohur Erl Murati tha se Shqipëria ulet në tryezë me parakushte greke.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.