Arena nga Dritan Hila- “Çfarë vjen pas protestës?”

Opozita ngriti çadrën para Kryeministrisë dhe kërkon krijimin e një qeverie teknike. E vendosur për të qëndruar në shesh deri në largimin e qeverisë Rama, PD bojkotoi edhe Kuvendin. Ndërkohë, kryeministri Rama u kërkoi deputetëve socialist të mos merren me protestën e PD-së, por të fillojnë përgatitjet për zgjedhjet. Nga ana tjetër, reagimi i ndërkombëtarëve nuk ka qenë shumë favorizues për PD-në, pasi sipas tyre opozita ka shumë punë për të bërë në Kuvend. Në “Arena”, për të folur se çfarë do të vijë pas protestës, me të ftuar: Dashamir Shehi, Luçiano Boçi, Erl Murati dhe Arion Sulo.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.