Arena-Autostrada e drogës, kush komandon dhe kush do fitojë?

Në emisionin Arena nga Dritan Hila,  është folur për sekuestrimin e 613 kilogram kokaine në Durrës, e ardhur nga Kolumbia. Të ftuarit të studio kanë debatuar dhe janë përplasur mbi aksionin e policisë dhe atë që e pret vendin tonë  në luftën ndaj këtij fenomeni.

Deputeti i Partisë Socialiste Pjerin Ndreu ka deklaruar se pritet goditja e disa grupe kriminale, mes tyre edhe nga mazhoranca.

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Endrit Braimllari ka sqaruar  tenderin e vetit  2015 që u përfol që ishte dhënë  nga   Ministria e Bujqësisë, në atë kohë e drejtuar nga Edmond Panariti për  kompaninë e cila kishte porositur bananet në të cilat u gjet sasia rekord e kokainës./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.