Antimitingu i PD-së në Lushnjë, Rama: Nuk kanë faj këta të koncertit

Ndërkohë që Rama po zhvillon mitingun elektoral në Lushnjë, mbështetës të PD-së po bëjnë një antimiting me thirrjet Rama ik.

Kryeministri Rama në fjalën e tij i ka krahasuar protestuesit e PD-së me çingiet që këndonin në filmin shqiptar ‘Koncert në vitin 1936’.

Anti mitingu i PD në Lushnjë

“Nuk kanë fajë ata të koncertit, fajin e ka plaku që është mësuar 30 vite me dhunë”, u shpreh Rama.

LEXO DHE :  Rikthehet Mateo Renzi; Unë do ta shpëtoj Italinë. Salvini duhet të ndalet

Gjithashtu Rama tha se “Meta mund ta shmangte konfliktit duke i thënë Monikës mos të hakërrehej rrugëve dhe plakur Sali të mos ndërsente Lulzim Bashën rrugëve. Kështu edhe ata të koncertit do të shkonin në shtëpi”./ e.k-Dritare.net

 

Antimitingu i PD
Takimi elektoral i Ramës

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.