Ambasadori britanik në selinë e PD, ja çfarë po diskuton me Bashën!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur ditën e sotme, në një takim, në zyrën e tij, ambasadorin britanik, Duncan Norman.

Mësohet se  takimi po zhvillohet për të diskutuar mbi situatën politike në vend, djegien e mandateve dhe protestat e vazhdueshme të opozitës.

LEXO DHE :  Meta: Vendimi Kolegji Zgjedhor është marrë nën presionin e mazhorancës

Kujtojmë që ditën e djeshme opozita ishte në protestë, ndërkohë Basha nuk mundi të ishte i pranishëm, për shkak të takimeve zyrtare në Bruksel. Opozita kërkon rrëzimin e qeverisë Rama dhe zgjedhje të parakohshme. /E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.