Ambasada amerikane: Ja si reforma në drejtësi do të sigurojë çdokënd të jetë i barabartë para ligjit

 

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, përmes një video të shpërndarë në facebook në 3 vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi ka shkruar se kjo reformë do të sigurojë çdokënd të barabartë para ligjit.

“Çfarë është reforma në drejtësi? Si po zbatohet? Si do të ndikojë në jetën tënde dhe në jetët e shqiptarëve? Sot, në 3 vjetorin e miratimit të reformës në drejtësi, shihni këtë video të thjeshtë për të mësuar se si reforma në drejtësi do të sigurojë që çdokush të jetë i barabartë përpara ligjit. #CfareEshteReformaNeDrejtesi #NdalKorrupsionit“, shkruhet ne kete postim./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Arsyet pse ju merren mendtë dhe kur duhet të shqetësoheni!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.