Alibeaj: Nuk kemi luksin e kohës që të presim, përballje dhëmbë për dhëmbë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në Ora Neës ka thënë se protestat e opozitës do të vazhdojnë pasi nuk kanë kohë të hanë kopaçe kurrizit.

“Nuk e kemi luksin që të rrime e të presim, e të hamë kopaçe kurrizit nga një person i papërgjegjshëm siç është ky njeri, i cili nuk e ka karrigen e vet të marrë nga qytetarët. Ka treguar shumë episode që nuk kupton nga kjo gjë. Arroganca e pushtetit e ka kapur, oligarkia dhe krimi i ka lidhur duart. Për këtë arsye unë besoj që ka vetëm një zgjidhje, përballje drejtpërdrejt me krimin. Ne po luftojmë me krimin, nuk po luftojmë me një njeri me këmishë dhe kollare në po luftojmë me krimin dhe lufta me krimin është sy për sy dhe dhëmbë për dhëmbë”, u shpreh Alibeaj. /e.k-Dritare.net

LEXO DHE :  Arabia Saudite hap dyert për turistët e huaj, por çfarë ia vlen të vizitohet në shkretëtirë?

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.