Aleanca Kuq e Zi: Do të marrim pjesë në zgjedhje. Lufta civile më 30 qershor, skenar rus!

Aleanca Kuq e Zi ka deklaruar se do të marrë pjesë në zgjedhjet e 30 qershorit. Vendimi për t’u regjistruar në zgjedhje, sipas AK, ka ardhur pas apelit që kanë bërë ndërkombëtarët.

Sipas AK, bojkoti është shitje e zgjedhjeve në heshtje dhe se “lufta civile në 30 qershor”, e artikuluar shpesh së fundmi nga përfaqësuesit e opozitës që ndodhen jashtë Parlamentit, “është një skenar rus”.

LEXO DHE :  Ligji 8153 “Për Statusin e Jetimit” që mban peng 31.000 fëmijë jetimë prej tre dekadash

AK është shprehur gjithashtu se është kundër një marrëveshje mes Ramës dhe Bashës, dhe nëse ka një marrëveshje mes tyre, do të dorëhiqet nga zgjedhjet./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.