Aktorja, Selma Blair: Vuaj nga skleroza e shumëfishtë

Protagonistja e dhjetëra filmave, ka zbuluar se vuan nga sëmundje e rëndë, me të cilën u diagnostikua në gushtin e vitit të kaluar.

Aktorja, Selma Blair ka zbuluar se  vuan nga skleroza e shumëfishtë. Rrëfimi erdhi në një postim prekës në Instagram të shtunën. Aktorja e filmave të shumtë, nga “Legally Blonde” deri në “Cruel Intentions”, ka zbuluar se sëmundja është diagnostikuar në gusht, pasi vuante simptoma “për vite me rradhë.” “Unë jam me aftësi të kufizuara, nganjëherë unë bie, unë gjithashtu rrëzoj gjërat, kujtesa ime është e mjegullt. Unë nuk e di saktësisht se çfarë do të bëj, por e di që do të bëj më të mirën time, “shkroi ai në rrjetin social 46 vjeçarja. Blair, aktualisht është duke punuar në dramën science fiction Netflix “Another Life”. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Mario Vargas Llosa: Bota i ka punët keq, por nuk kemi qenë kurre më mire së sot!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.