Ahmetaj për pensionistët: Ja sa shpërblim do të marrin!

Ditën e sotme është zhvilluar mbledhja në Komisionin e Ekonomisë, ku është shqyrtuar akti normativ për buxhetin e 2018-s.

Ndërkohë, mes shumë çështjes të tjera, ministri i Financave, Arben Ahemtaj ka dhënë edhe një lajm të mirë për pensionistët.

Sipas Ahmetajt, pensionistët do të përfitojnë një shpërblim prej 5 mijë lekësh, në fund të vitit.

 

 “Në mënyrën se si e afrojmë paketën e solidaritetit nuk ka asnjë lidhje me vitin elektoral. Shikoni kohën kur ne japim bonuese ndërkohë që ata e kanë dhënë vetëm në vite elektorale. Paketa e solidaritetit është kthyer në standard dhe kjo është arsyeja pse e kemi sjellë të konsoliduar në buxhet me shifër konkrete për të garantuar ata që përfitojnë se qeveria ka vëmendje totale të qytetarët.”, u shpreh Ahmetaj./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Blerja e arit me urdhër të kryeministrit, Meta refuzon ligjin

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.