90 aksidente e 35 të lënduar, nga stuhia në Kosovë

I gjithë Ballkani është përfshirë nga moti i keq. Stuhi të mëdha shiu dhe ere kanë përfshirë Greqinë, Shqipërinë dhe Kosovën.

Dy ditët e fundit në Kosovës, për shkak të motit janë shënuar 90 aksidente, ndërsa të lënduar kanë mbetur 35 persona.

LEXO DHE :  Shehaj: Qeveria jep me koncesion matësit e karburantëve. Reagon ministria e financave

Shiu dhe erërat e forta përveç bllokimit dhe pengimit të komunikacionit këto dy ditë kanë shkaktuar edhe dëme materiale nëpër shtëpi e biznese./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.