8 viktima në Selenicë/ Ish-deputeti: Ja çfarë duhet bërë pas një masakre të tillë!

Ish-deputeti Namik Dokle ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në fshatin Resulaj të Selenicës, ku janë vrarë 8 persona.

Dokle shkruan se pas kësaj ngjarje të rëndë duhet të ndërmerren disa hapa urgjent.

 

“CFARE DUHET BERE PAS MASAKRES TRAGJIKE???

Lajm trondites! Masaker me tete te vrare. Tragjedi e madhe ne familjet e tyre. Dhimbje e pakufi per viktimat.

Cfare duhet bere pas kesaj?

  1. Mbledhje e jashtezakonshme e Kuvendit.
LEXO DHE :  Disa herë blof me parashikimet, ja kush është sizmologu grek që tmerroi qytetarët!

2.Ligj i vecante kunder armembajtjes pa leje, me denim fiks, qe te mos mundet asnje gjyqtar ( i “vetinguar” apo i “pavetinguar”) te beje “politike gjyqsore” korruptive.

  1. Shperblim per cdo qytetar denoncues te krimit te armembajtjes pa leje.

4.Aksion policor dhe qytetar per dorezimin e armeve pa leje dhe kufizim i atyre me leje.

TE GJITHE BASHKE TE SHPETOJME JETE!”-shkruan Dokle./ I.M-Dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.