5 zakone të mira që do t’ju shtojnë 10 vjet jetë!

Një studio e Shoqatës Amerikane të Zemrës që ka ndjekur mijëra njerëz për më shumë se tridhjetë vjet tregon rregullat që duhet të ndjekim për të jetuar gjatë, duke fituar 10 vjet jetë më shumë. Këto janë 5 rregullat që në qoftë se do t’i zbatoni me rigorozitet e sigurt që shëndeti juaj do të përmirësohet. Ndërkohë që ju garantohen më shumë vite jetë.

LEXO DHE :  Horoskopi i datës 12 nëntor 2019

Mos konsumoni duhan!

Ushqehuni sipas dietave mesdhetare!

Bëni ushtrime fizike!

Mbani një peshë konstante të trupit!

Konsumoni alkool në mënyrë të moderuar!/K.C/dritare.net/

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.