5 ushqimet që rrisin dëshirën për seks!

 

Seksi dhe ushqimi shkojnë dorë për dore, nuk është lajm, duke qenë se ushqimi është thelbësor për shëndetin tonë. Para një takimi ku mendoni të shkoni për më tej, përveç të brendshmeve për rastin, mos harroni të përgatisni një darkë me ushqime afrodiziake.

 

Këtu janë pesë ushqime që do të jenë aleatë të shkëlqyeshëm për një performancë për t’u kujtuar.

Eros: scopri la dieta che fa bene all'amore

Tableta e çmuar: Princi i ushqimeve afrodiziake është pa dyshim çokollata. Ajo është e  pasur me antioksidantë që nxisin qarkullimin e gjakut.

Çokollata gjithashtu përmban kafeinë, serotonin dhe endorfin, që ndikojnë në trupin  tonë duke na dhënë kënaqësi dhe duke nga rritur dëshirën seksuale.

Nektar i ëmbël: Mjalti është gjithashtu një aleat i madh i erosit. I pasur me vitaminë B dhe kripëra minerale. Me sheqernat e tij stimulon prodhimin e lëngut seminal. Mjalti gjithashtu përmban bor, një element gjurmë që ndihmon në rritjen e niveleve të estrogjenit, hormoneve kryesore seksuale femërore, dhe rrit nivelin e testosteronit, hormonit përgjegjës për dëshirën seksuale tek meshkujt.

LEXO DHE :  Vipat që ishin sonte në stadiumin ‘Air Albania’!

Image result for Mjalti

Bananja : Përtej formës, e cila shpesh përdoret në mënyrë abuzive, ky frut është i pasur me ushqyes si vitamina B, kalium, magnez dhe minerale të tjera që japin energji. Bananja  gjithashtu përmban një enzimë që i përket familjes Bromeliaceae, e cila nxit epshin. Asnjëherë mos qëndroni pa të!

Image result for bananja

Luleshtrydhet : Së bashku me çokollatën, luleshtrydhja është një nga ushqimet më të forta parabolike. Zhytja e një luleshtrydheje në çokollatë të shkrirë është një përvojë pothuajse mistike. Luleshtrydhet janë të shijshme, të lehta dhe të shëndetshme, sigurisht rrisin dëshirën seksuale.

Related image

Zjarri i kuq: Speci diegës është konsideruar gjithmonë një nxitës që nuk mund të shmanget. Zjarri i pasionit fillon nga këtu. Përbërësit e tij ju garantojnë një epësh që s’do ta keni provuar më parë. V.D/dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.