5 këshilla të thjeshta si ta bëni dikë që t’iu pëlqejë!

Ne shpesh e gjejmë veten në momente të vështira kur gjendemi të vetmuar dhe nuk kemi asnjeri me kë të bisedojmë.

Ne të dritare.net sot në këtë artikull do ju tregojmë nëj listë me 7 mënyra si të filloni të krijoni shoqëri.

Diskutoni rreth vendit ku ju jetoni

Kjo është një teknikë shumë e dobishme në shumë situata. Nëse nuk dini se për cfarë të bisedoni, ose nëse e keni bezdi të rrini në heshtje duke u parë me njëri tjetrin ën sy, filloni dhe bisedoni  për gjërat që ju rrethojnë. Ose pyeteni atë për librat apo muzikat që pëlqeni.

Bëjeni tjetrin të ndihet mirë

Mund të konsiderohet si një bisedë e vogël, por biseda sado të vogla  mund të çojnë në biseda kuptimplota më vonë. Si duhet të dini se pyetjet e hapura, dmth pyetje që kërkojnë një përgjigje sesa një PO ose një JO, për të kuptuar më shumë rreth këtij personi.

Kushtojini vëmendje gjërave të vogla

LEXO DHE :  Disa përfitime shëndetësore që merrni nga rëra e plazhit!

Në një botë ku mediat sociale ndoshta janë forca më e bashkuar, njerëzit kanë shumë nevojë për lidhje të sinqerta. Kjo mund të jetë e habitshme, por gjërat e vogla janë të rëndësishme dhe bëjnë një ndryshim të madh.

Përdorni humorin si një mënyrë për tu miqësuar më shpejt

Edhe njerëzit më serioz nuk i rezistojnë dot humorit. Nëse ndihesh në rregull me personin që ju bën për të qeshur, duhet të kuptoni se ky është personi i duhur  që ju mund të keni dicka më shumë me të.

Si ta mbash bisedën nën kontroll

Sado të jesh i zgjuar ndonjëherë është e vështirë ta mbash nën kontroll një bisedë të rëndësishme. Së pari duhet të keni parasysh që të jeni të ndershëm dhe të sinqertë në mënyrë që të keni besim nga të dy palët. Nëse ju do i  zbatoni këto rregulla ju sigurojmë që keni për të pasur marrdhënie shumë dhe njerëzit t’iu pëlqejnë ju./A.C/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.